The Cannibalicracy of
Civil Rights Lovefest

Overview Factbook Policies People Government Economy Rank Trend Cards

2

kultura i narodowe motto Vespertilii

Q: Czy przypadkiem jedynym przejawem swoiście pojętej "kultury" nie jest tam [w Vespertilii] black metal?

A: Ale za to ile podgatunków! Jest nazi-BM, satanistyczny BM, pogański BM, mizantropiczny BM, nazi-satanistyczny BM, pogańsko-nazi-mizantropiczny BM, i wiele, wiele innych. To też nie tylko blek - jest death, gore-death, brutal-gore-death, epicki darkfolk, neoprogresywny power metal, epicko-neoprogresywny power-darkfolk metal... Są też festiwale blekmetalowe, pokazy mody, wystawy okładek płyt, szkoły kaligrafii nazw zespołów, żywa jest tradycja kulinarna gotowania potraw z kotów... Długo by wyliczać.

Q: Gore-death? Mówiąc wprost pachnie mi to pozerstwem, wręcz słynnymi Euronymousowymi "hardcore'owymi świniami", opiewającymi wnętrzności i płyny ustrojowe, zamiast gloryfikować Prawdziwe Zło. W ogóle nie KVLT. W świetle narodowego motto Vespertilii ci, którzy tego słuchają są chyba na granicy renegactwa? A może to jakieś mniejszości narodowe...?

A: Motto Vespertilii brzmi: ULTRA KVLT UBER NEKRO GRIM. Zdanie to wyraża zasadniczą jedność podstawowych zasad, na których opiera się wespertylskie społeczeństwo - nie można tego mylić ze zwykłą wyliczanką, która co prawda wymieni te elementy, ale nie powie nam nic na temat ich charakteru i wzajemnej relacji. ULTRA KVLT UBER NEKRO GRIM to osobne i swoiste, a zarazem nierozerwalne podstawy Vespertilii: nie ma KVLT bez NEKRO i GRIM, ULTRA i UBER bez KVLT są pozerstwem, GRIM bez ULTRA nie jest trve. Wszystko jest jednym, i jedne jest wszystko. Stąd zarzucanie pozerstwa patrząc jedynie przez wąską szczelinę KVLT zaciemnia (tj. rozjaśnia) obraz prawdziwego mhroku jaki ma w sercu każdy znający Dzikiego Wespertylijczyk.

W takiej chwili warto też przypomnieć sobie scenę z napisanej przez słynnego wespertylskiego pisarza, Hjęnrhikha Sejtenkiewicza, powieści "Mhroczniacy": "My mrok na płaszczach nosim!" "A trza go nosić w sercu \m/"

(fragment wywiadu nurglijskiego dziennikarza [tj. Great unclean one - przyp. red.] z premierem Vespertilii, Belpheghorhothem Gackiem)

Report